Σε συνέχεια της επιτυχημένης δράσης των «Διασχολικών αγώνων φιλίας» το σχολείο μας διοργάνωσε νέους αγώνες.Αυτή τη φορά με το 1ο Δημοτικό σχολείο Δάφνης. Τα παιδιά μας της ΣΤ΄ γνωρίστηκαν με τους γείτονες συμμαθητές και συμμαθήτριές τους, συναγωνίστηκαν σε φιλικούς μεικτούς αγώνες ποδοσφαίρου και καλαθοσφαίρισης και απόλαυσαν την όλη διοργάνωση. Τα παιδιά αντάλλαξαν αναμνηστικά έργα που δημιούργησαν τα ίδια με αγάπη. Τους αγώνες παρακολούθησαν οι Διευθύντριες των δύο σχολείων οι εκπαιδευτικοί των ΣΤ΄ τάξεων και της φυσικής αγωγής.

Την εκδήλωσή μας τίμησε με την παρουσία της η Σύμβουλος κα Π.Λιούμπη, ΣΕ ΠΕ 11 Δ.Δ.Ε Α’ Αθήνας.

Τα παιδιά ενθουσιασμένα υποσχέθηκαν πως θα υπάρξει και συνέχεια στις δράσεις φιλίας.

Από admin